Sauna Hadovka

Od tramvajové zastávky jen pár kroků, ale kdo neví, kde hledat, tento ukrytý vstup do Narnie jen tak nenajde. Proč do Narnie? Otevřete kouzelné dveře a vejdete do pohádkově klidného prostoru otevřeného všem možným bytostem.DSC_3770.JPGInteriér zaujme na první pohled útulným nábytkem a doplňky. Na stěnách visí zajímavé obrazy, na odpočívadlech jsou rozmístění plyšáci a polštářky. Osamělého návštěvníka láká veliká knihovna. Vše je staré, ale ne olezlé. Je vidět, že majitel má oko pro detail, kam se podíváte, tam na vás vykoukne nějaká drobnost.
bb.jpgCo se týká samotné sauny – je malinká, společná pro kluky i holky a topí se v ní elektrickými kamny. Jsou v ní tři časomíry odpočítávající 15 minut – ideální saunovací cyklus. Hned u sauny jsou dvě prostorné sprchy a nafouknutý bazének s ledovou vodou. V odpočívacím prostoru je pak 8 lehátek, spousta stolečků a gauč.

Počet regenerujících se bytostí: 8 (max 12)
12 člobrdínků se do sauny určitě nevleze, můžou se točit dvě skupinky po šesti. Přestože tam večer byla početná parta chlapců, měla jsem možnost se v sauně natáhnout. Po deváté hodině účast značně prořídla.

Šatna a sprchy 2/5
Aby nás návštěvníky nepálil klíček od skříňky v sauně, dostanete jen malý žetonek s číslem skříňky. Když se převléknete, skříňku zabouchnete, tím se sama zamkne. Na konci saunování si dojdete pro klíček. Tenhle systém mi dvakrát nevyhovoval, protože jsem stará zapomnětlivka a vždy se do skříňky pro něco vracím. Navíc hodného přece nepálí 🙂
Jak je vidět z fotek, skříňky pamatují socialismus a stěží jsem do nich nacpala batoh plný krámů na cvičení. Převlékací prostor je společný oběma pohlaví, takže stydlíny čeká horká chvilka, ještě než vůbec otevřou dvířka sauny.
Dobrá zpráva – nemusíte sebou vláčet prostěradlo a ručník, obojí vám půjčí za drobný poplatek na recepci.
DSC_3772.JPGJako poslední návštěvník jsem se zaradovala, že budu moct vyfotit prostory sauny a sprch bez nahých těl, ale ouha – zapovídala jsem se s panem majitelem.
Nachytal mě, jak si se zájmem prohlížím veliké obrazy na stěnách odpočívárny. Vyprávěl mi, že oba jeho rodiče jsou malíři a že ty konkrétní rudé obrazy, na které jsem se dívala, maloval jeho táta.

Sauna Hadovka se zkrátka jeví jako perfektní místo pro ty, které přestávají bavit strohé sterilní sauničky v nevyužitých kumbálech fitek. Nejen sportem se dá zahřát zkřehlé tělo, v této sauně vás zahřeje i milý přístup personálu.

DSC_3769.JPG

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s