Hammer Strength Fitness Luka: Ground Force Method+Posilovna

Ranní ptáčata nabuzená na pořádný záhul už za kuropění zklamu. Naopak noční ptáky, kteří po ránu nedokážou bez sebezapření ani vstát z postele, dnes potěším. S malou Vendulkou si totiž dokáží s úsměvem na rtech zacvičit i ti nejzavilejší jitřní negouši.
BeFunky Collage.jpgNázev tréninku: Ground Force Method (150 Kč)
Trenér: Vendy Kladivová 4/5

Vykopat se z postele s prvním zakokrháním fyzicky bolí. A tak mě z postele vytáhla vidina toho, jak si ráno odcvičím, co musím, a odpoledne už nebudu muset do přecpaného fitka. Cestou v metru přemýšlím, jak budu bezradně stát před moderními posilovacími stroji. Naštěstí mi paní na recepci doporučila skupinovou lekci s lektorkou Vendy.
20180221_071335Viděli jste někdy malé dítě, jak se převaluje a tahá za palečky na nohou? Slovo Ground v názvu cvičení není náhodou. Žádné zahřátí ani klasickou rozcvičku nečekejte. Bez bot a bez pomůcek okamžitě začnete po zemi ťapkat po čtyřech, protahovat se a hbitě se převalovat. Rusovlasá Vendy vás bude celou dobu bystrým zrakem pozorovat a sem tam neznatelně pokýve hlavou nad vaším zkráceným tělem. Pohyby, které malému bejbátku nedělají sebemenší problém, ztuhlému dospělákovi totiž můžou pořádně zatopit.

Cvičení je nenásilné, nebolí. Postupně se přidávají cviky jako je dřep a prkno. Tep pomalu stoupá a je čas na pohybové hry. Ty vám teprve rozproudí krev, hlavně těm soutěživějším. Při pohybových hrách se člověk zpotí, ale také pořádně zasměje. Na konci hodiny dochází pomalu ke zklidnění těla podobnými cviky jako na začátku hodiny a k protažení.

Vendy je velmi příjemná drobná trenérka, která se na vás bude pořád usmívat. Jestli se tedy sem tam zaleknete bodrých trenérů obřích jako hora, budete s Vendulkou spokojení. Snad si jen dávejte pozor, abyste necvičili moc vzadu místnosti, jinak neuslyšíte jediné slovo, mluví dost potichu a bázlivě.
20180221_071341.jpgPOHYBOVÉ HRY

Packovaná
Dvojice sobě čelí na všech čtyřech. Po zahájení hry se jeden druhého snaží plácnout do ruky. Jednoduché a pekelně účinné.

Na babu
Při této hře jste zase na všech čtyřech, hrají všichni dohromady. Vyberete si ze dvou pozic – břicho směřuje k zemi (taková kočička) nebo vaše břicho směřuje ke stropu (krabík). V těchto pozicích se pohybujete a když někomu chcete dát babu, musíte být ve stejné pozici jako váš soupeř. Tato aktivita vyústí v sérii přemetů, jak se neustále všichni otáčí kolem své osy a z koček se mění na kraby a naopak. Při této hře se také držte dál od Vendy, protože i když působí dojmem křehké víly, je neskutečně hbitá.


zdz

 

Kapacita: 15 lidí – na tréninku jsme byli ve finále 4
I těch 15 lidí by se tam nějak vměstnalo a nevadilo by to.

Sportoviště 5/5
Luxusní. Neexistuje posilovací stroj nebo pomůcka na cvičení, kterou byste tu nenašli. Vše je zbrusu nové a čisté.

Šatna a sprchy 5/5
Jako sportoviště – luxusní, nové, čisté. Sprchy nejsou samostatné, ale tento nedostatek dohání obří sprchové hlavice. V šatně nechybí zrcadlo, fén, odličovací pomůcky. Skříňky jsou efektně podsvícené LED pásky.

Rezervační systém 5/5
Já se registrovala přímo na recepci. Tam jsem vyplnila pár údajů do jejich chytrého telefonu. Pozor! Budou si vás na něj i fotit.

 

20180301_071954


Bonus! Užijte si fotky z posilovny, třeba tam najdete svůj oblíbený stroj, který nikde jinde nemůžete najít.
jkp.jpgPosilovna je plná hlavně individuálek – trenérů a jejich svěřenců. Málokdo tu cvičí bez dohledu. Ráno je prázdnější, na večer tu můžete narazit i na takové ty týpky, kteří hlasitě vzdychají a nadělají se železem šílený rambajz.

A ještě poslední drobnost – dejte si pozor, ať se trefíte 🙂 Já šla na první pokus z metra doprava a natrefila na úplně jiné fitko v úplně jiném obchodním komplexu, než jsem chtěla. Takže pro všechny – zatočit DOLEVA do Luka Living! 😀
tuct

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s