Yogame: Polední vinyasa jóga

Čím jiným odstartovat podzimní sezónu článků než jógou? Dnes se vydáme na návštěvu studia v samotném srdci Prahy, na rušnou Národní třídu, která se ale může stát, jak se dále v článku dozvíme, oázou klidu a ticha.
DSC_3498.JPGNázev lekce: Polední vinyasa jóga (160 Kč)
Lektorka: Petra Pikkelová (5/5)

Jóga s Petrou dala zabrat všem mým smyslům.
Na začátku a na konci se zpívala mantra, což jsem v žádném jiném studiu ještě nezažila. Vy, kteří máte hudební hluch, se bát nemusíte, mantry zní dobře, i když zrovna nejste božský Kája. Na první lekci možná budete jen poslouchat, ale texty jsou velmi snadné a úseky se často opakují, takže příště už si budete schopní zazpívat nebo zarecitovat při meditaci s ostatními. Mantru óm zvládnou všichni.
Petra navíc jako bonus hrála při mantře na harmoniku.
BeFunky CollageKromě sluchu zapojíte i čich, protože se sálem line vůně silic. Lektorka cvičící celou hodinu instruuje, kdy se nadechnout a kdy vydechnout. Práce s dechem je základem pro správné provedení cviků a vůně v sále může uvolnit dýchací cesty, což může být teď v podzimní ucpané sezónně obzvlášť příjemné.
Roli hmatu přebírá opravování lektorky. Ta mezi námi několikrát prošla a rovnala nás do cviků.Počet cvičenců: 9 žen a 2 muži
Jako vždy, tomuto cvičení v Praze holdují převážně ženy. V tomhle případě bylo vidět, že se cvičící navzájem znají.

Sportoviště 5/5
Cvičení jógy na prostor a pomůcky nikdy není tolik náročné, ale sál v Yogame měl vše, co by si mohlo srdce pravého jogína přát. Přestože vedou okna na Národní třídu, v sále bylo ticho a měkké světlo. K dispozici byly všechny možné pomůcky. Podložky, deky, bloky, desky a válce.

Šatna a sprchy 3/5
Sprchy tvoří nika v jedné stěně šatny, která se dá zatáhnout závěsem z obou stran jako opona v divadle. Moc soukromí a pohodlí sice neposkytuje, ale jinak jsou šatny ok.

Rezervace 5/5
Žádné registrace. Žádné zdlouhavé vyplňování a přihlašování. Přijdete, nahlásíte své jméno a email a jdete si zacvičit. V dnešní době rarita. Nevím, jak řeší návaly a přeplněné sály, ale asi na to mají nějaký svůj systém.


2.jpgProstory i pracovníci studia byli příjemní, cvičící na sebe byli milí. Hodina Petry byla vyvážená a zábavná. Jediné, co bych studiu vytkla jsou již zmíněné sprchy. V Yogame jsem jistě nebyla naposled!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s