Letní speciál bonus: Ohlédnutí za bazénovým speciálem

Když se podívám za svým putováním po bazénech, které by se náročností dalo srovnat s Frodovou cestou do Mordoru, musím se smát.

Myslela jsem si, jak pro mě bude důležitá architektonická krása pražských bazénů. Ale už v tom prvním mi začalo být jasné, že nejdůležitější je počet lidí, kteří se v té vodě plácají se mnou. Dalšími podstatnými faktory se ukázaly být čistota vody a přilehlého prostoru bazénu a teplota vody v bazénu i ve sprchách. Čistotu a teplotu sice ovlivnit nedokážete, ale obsazenost návštěvníky se dá snadno odhadnout podle doby, kdy chcete bazén navštívit. Nepodceňujte pohled do rozpisu plavání, až se budete dívat na otevírací dobu. Pokud je velká část bazénu zarezervována a veřejnosti zbývá jen pár drah, zauvažujte, jestli by nebylo vhodnější navštívit bazén jindy.

I když měl náš speciál 4 tematické díly, pro závěrečné srovnání jsem bazény rozdělila do dvou kategorií. První jsou bazény mající dostatečnou velikost, aby si v nich člověk mohl pořádně zaplavat. A v druhé kategorii jsou mrňavé bazény, které je lépe využít k relaxačnímu cachtání s nesportovním kamarádem či povídavou kamarádkou.

Tamtadadá, dámy a pánové, kluci a holky, zde máte naprosto subjektivní hodnocení všech navštívených bazénů. Na prvních příčkách se umístily vítězové, bazény na posledních místech mě ještě budou muset přesvědčit, že mají co nabídnout:

Untitled-1.jpg

A teď hurá do bazénů! Nikdy totiž nevíte, kdy vám bazén, do kterého se chystáte, strhnou!
Olga Šípková.png

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s