Letní speciál: Pražské moderní bazény

Prázdniny jsou u konce, venkovní teploty nám pomalu klesají na podzimní. Přišel čas rozloučit se s létem posledním dílem bazénového speciálu, ve kterém se podíváme do nedávno zbudovaných aquaparků a nově zrekonstruovaných pražských bazénů. Nakonec jsem se nezasekla v tobogánu, a tak si můžete počíst o těchto plaveckých místech:

Díl 4.: Aquacentrum Šutka, Aquapark Barrandov, Výstaviště Holešovice, Letňany Lagoon, Hloubětín


Aquacentrum Šutka: V zemi nikoho

DSC_3290Moderní prostory aquacentra září novotou. Méně tradiční je také koncept šaten, které nejsou rozdělené na dámskou a pánskou část. K převlékání slouží zevnitř uzavíratelné boxy, nedoporučuji tedy převlékat se před svou skříňkou, nikdy nevíte, kdo na vás zpoza rohu vykoukne. Sprchy už jsou tradičně rozdělené podle pohlaví. Ráno jsem kromě bazénu mohla vyzkoušet ještě páru, ta je společná.V bazénu se plavalo skvěle, malé množství lidí je jistě dáno odlehlým místem, na kterém byl bazén vystavěn a velikostí bazénu, který je stejně dlouhý jako Podolský.
BeFunky Collage.jpg
DSC_3283.JPG DSC_3287.JPG


Aquapark Barrandov Aquadream: Pro milovníky tobogánů

IMG-20170712-WA0005.jpgVšechny aquaparky bych po návštěvě Aquapalace v Čestlicích přejmenovala na „Bazény s překvapením“, protože počet atrakci v běžném aquaparku se nedá s tímto aquaparkem vůbec srovnat. Po vyzkoušení Aquadream jsem se ale zamyslela. Opravdu je počet tobogánů to nejdůležitější? Na Barrandově mají tobogány jen dva, ale nečeká se na ně žádná fronta a oba jsou mnohem rychlejší, delší a zábavnější než všechny tobogány v Čestlicích. Ve vířivce se také nemusím s nikým tlačit a v divoké řece se melu ve vodě a ne mezi těly divokých dětí.
BeFunky Collage.jpgJasně, trošku přeháním, jestli chcete strávit celý den zuřivým pobíháním po obřím areálu s bambilionem atrakcí, jsou Čestlice lepší volbou. Pokud ale máte na starosti děti, které by se vám v davu lidí lehce ztratili, a nechce se vám za návštěvu aquaparku nechat půl výplaty, je klidný nepřelidněný Barrandov tou správnou volbou.


Výstaviště Holešovice: Plavání v patře

20170822_081615.jpgProstory Holešovického bazénu prošly rozsáhlou rekonstrukcí po tom, co je poničila povodeň, která zachvátila Prahu v roce 2002. Ještě než přistoupíme k hodnocení bazénu, musím upozornit na to, že se tento bazén nachází na nejhezčím místě. Když jsem se totiž (zvyklá na odporné šedé haly zapadlé v zástavbě) procházela Stromovkou a areálem Výstaviště, poprvé mi nevadilo, že jsem kvůli recenzi vstávala v tak nekřesťanskou hodinu.
Jestli se někdo stydí do společné páry, bazén v Holešovicích nabízí páru odděleně pro muže a ženy. Část bazénu je hluboká téměř 4 m, což jistě potěší všechny potápky. Při mé návštěvě byl bazén celý rozdělen na dráhy pro kondiční plavání.
BeFunky Collage


Letňany Lagoon: Hlava na hlavě

IMG-20170721-WA0008Do téhle přecpané hrůzy už mě nikdo nedostane. Nabídkou služeb a velikostí by měl být aquapark v Letňanech stejný jako ten v Modřanech. Ale tobogán je o ničem, ve vířivce místo bublinek víří i jiné věci než jen voda a bublinky. A nikde mě tolik nepálily oči jako v jejich pročůraném bazénu. V otevřené části plavali děti a natáčeli se tablety a mobily schovaný v igelitových pytlících. Kolem nich se vznášeli jejich rodiče, někteří měli kolem pasu ohromné kruhy z pěnové hmoty. Všichni, kdo si jen chtěli zaplavat, byli vytlačeni do části určené ke kondičnímu plavání. Rambajz se nepodařilo uklidnit ani dvěma dohlížejícím plavčíkům.
Pokud máte hodně zlobivé děti nebo rodiče, které nikam neberete z důvodu obří ostudy, běžte s nimi sem. I kdyby si sundali plavky a s indiánským křikem běhali kolem bazénu, v tamním ruchu jen zapadnou. Cena za pobyt v aquaparku je adekvátní tomu, co dostanete. Vstup je levný, dokonce jsou tu různé akční nabídky. Sprchy jsou mrňavé a špinavé, v převlékacích boxech je tma a skříňky nejsou od areálu bazénu nijak oddělené.
BeFunky Collage.jpg


Plavecký a sportovní areál Hloubětín: Bez kapky chlóru

DSC_3446.JPGNa závěr si představíme bazén, který mě nadchl ze všech bazénů nejvíc. Nenápadný, na okraji Prahy, bez chlóru. Nejvíc jsem se bála vody v bazénu, počítala jsem s tím, že když se mi dostane do očí, bude štípat hůř než chlor, protože v tomto bazénu používají k dezinfekci sůl. Opak je pravdou. V bazénu to vonělo a všude bylo krásně čisto, takže pokud nechodíte do bazénů, protože vám nevyhovuje chlorová voda, doporučuji se jich nevzdávat a zajet se podívat do plaveckého areálu Hloubětín. Přestože k bazénu projdete od metra paneláky, panuje tu vesnická přátelská atmosféra. Je vidět, že sem chodí plavat místní, kteří jsou na sebe i přespolní neskutečně milí. Starý pán s vnoučkem tam jedné paní srdnatě pomáhal s plaveckými začátky. Plavčík se ptal kloučka, jak se mají jeho pejsci.
Přestože se teď po týdnech ze mě stal také stroj na plavání, který zvedne hlavu nad hladinu jen, aby se nadechl, pořád ocením, když se v bazénu k sobě lidé chovají vnímavě a citlivě.
BeFunky Collage.jpg
jhbhibv.jpg


Poslední plavecké zhodnocení

Náhoda tomu chtěla, že jsem při svých posledních návštěvách narazila na bazén, který mně nejvíc zklamal, i bazén, ze kterého jsem byla tak nadšená, že jsem ho od té doby navštívila třikrát. Přestože nás teď na mém blogu čeká bezbazénové období, chodit do nich nepřestanu a zařadím je aspoň jednou týdně do svého plánu proti rozpliznutí.

Pro plavce, prázdný, velký: Šutka
Pro rodinu, zábavný, atrakce: Aquadream Barrandov
Pro plavce, v parku, klidný: Výstaviště Holešovice
Pro chudé, špinavý, přelidněný: Letňany Lagoon
Pro alergiky a astmatiky, čistý, přátelský: Hloubětín

*Pocit přeplněnosti bazénu měřen vždy ve všední den ráno 7:00-8:00
** Čas hrazený MultiSport kartou

Moderní bazény
A co vy? Skočili jste si tohle léto někam zaplavat? Užívali jste si moře a bazény necháváte na zimní období? Nebo jste zkoušeli svou odolnost proti sinicím v českých loužích?

Na závěr bych vás, čtenáře, chtěla poprosit, o zpětnou vazbu. Líbily se vám recenze formou srovnání? Preferujete určitý sport, o kterém byste si rádi přečetli příští speciál? Napište mi své náměty, postřehy a kritiku do komentáře pod článkem nebo na:
E-mail: multisportka@gmail.com
Facebook: fb multisportka

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s