Letní speciál: Pražské bazény ve sportcentrech

Kdo z vás si rád dá pořádně do těla a plavání kombinuje s dalšími oblíbenými sporty? Pokud vám po náročném posilování zbyla energie, ale na další hodinu zvedání železa se už necítíte, není nic příjemnějšího, než zrelaxovat svaly lehkým vyplaváním v bazénu sportcentra.

Díl 3.: SK Motorlet, Pražačka, DUO, IˈM FIT, Homolka

Tentokrát nás čeká dalších 5 bazénů a jejich závěrečná komparace. Jeden z bazénů se dokonce nachází na dosti neobvyklém místě, uhodnete který?


SK Motorlet Praha: Krušné plavecké začátky

DSC_3470.JPGKdyž jsem hodinu plavala v Olšanském bazénu na paní radovou prsa a vylezla z bazénu s perfektně suchými vlasy v bobku na šošolce hlavy, zatímco kolem mě plavali místní bazénisti dokonalý kraul, bylo mi jasné, že s tímto stylem se nedokážu proplavat dalšími třemi natož devatenácti bazény. Můj speciální styl byl tak potupný, že jsem kontaktovala svého kamaráda Blekáče, který kdysi dávno závodně plaval (napište mi, jestli chcete znát původ jeho přezdívky 🙂 ).

DSC_3474.JPG

Prý že si mám pořídit plavecké brýle. Tak jo teda, ty jsem si nikdy nekupovala. Stály mě 250 kaček ve Sportisimu, kde mi milá paní prodavačka řekla, že si můžu všechny bez problémů vyzkoušet.
Na výuku Blekáč vybral bazén v Radlicích, kde je paradoxně vyučování zakázané. Ale nikdo nám nedělal problémy, měli jsme dráhu jen pro sebe a já odcházela s tím, že se teď pár let budu přeučovat prsa, a jestli se nechci utopit, tak na kraul můžu zapomenout. Jupí!

A teď už k samotné recenzi. Součástí areálu je i oddělená sauna a společná vířivka, takže jestli Vás unaví plavání, jako mě, můžete se jít hodit do pohody tam. Pokud budete mít štěstí a zapnou zrovna vyrpůl. Prostory mají to nejlepší za sebou a ve sprchách je dost odporný zápach. Babičky v budkách u vstupu podávající klíče jsou dost nekompromisní. Za zámek zaplatíte zálohu 100 Kč.
V letních měsících je venku k dispozici menší bazén, na kterém je vidět, že je povážlivě mladší než jeho vnitřní kamarád.

Proč tu není víc fotek? Tento bazén jsem navštívila dvakrát. Protože při mé první návštěvě jsem se snažila hlavně neutopit se, hodila jsem focení za hlavu a řekla jsem si, že se stavím ještě někdy jindy. Při druhé návštěvě ale celý areál překopávali. Pravděpodobně se můžeme těšit na zbrusu nové šatní prostory a sprchy. Juchů 🙂 Takže fotky budou až po rekonstrukci.


Pražačka: Málo lidí a milý personál

DSC_3022.JPGSkočit do vody na Pražačce bylo jako zaplout do své postele. Tedy za předpokladu, že v té posteli nepořádáte obří grupáč. Poprvé jsem si užila půl hodiny sama v bazénu. To také znamenalo, že jsem si pěkně mákla, protože jsem se nemusela vyhýbat kopancům zdatných plováčků, a tak jsem se za tu chvíli úplně zničila. Také jsem díky prázdnému bazénu mohla zkoušet plavat různé postižácké styly, ze kterých by běžným plavcům praskali cévky. Teď vypadávali oči naštěstí jen plavčíkovi, které mě pozoroval ze své skleněné kukaně vedle bazénu. Aspoň bude mít co vyprávět.

Bazén nebyl rozdělený plaveckými dráhami, deset minut před koncem otevírací doby pro veřejnost ho pan plavčík rozdělil pro děti. I když je oklopen školami, žádné nepatří a funguje jako samostatné sportovní středisko.
Vnitřní bazén, šatny a sprchy jsou nové a moderní. Venkovnímu bazénu by prospěla nějaká renovace.
prea.jpg
Multisport 007
Recepční: Slečno tady je zakázané fotit, to se nesmí. Jestli chcete fotit, tak se musíte dovolit našeho pana ředitele.
Místní plavčík: Jasně, bez problému. Nejste teda nějaká špionka?
pra


Sportcentrum DUO: Výhled do zahrady

DSC_3470.JPGSportcentrum stejně jako v Olšance značnou částí doplňuje hotel. V recepci bazénu vás přivítají dvě milé exotické recepční. Bazén s výhledem na terasu se zelení je krásný, kolem jsou umístěny lavičky, židle se stolem i lehátka, voda je teplá a čistá. Bohužel prostory šaten, skříňky a hlavně sprchy by potřebovaly renovaci. V této části je cítit nepříjemný zápach a působí dost stísněným dojmem.
Dráhu pro kondiční plavání jsem ani nevyužila, protože v bazénu naštěstí nikdo nebyl.
koup

 


IˈM FIT: Neplavání

DSC_3462.JPGSportcentrum IˈM FIT funguje v obchoďáku Galerie Fénix. Je naproti hotelu Clarion, takže ho kromě místních navštěvují i hoteloví hosté. Na stránkách Multisport se dozvíte, že se jedná o relaxační bazén, webovky studia slibují: „Bazén „spa-pool“ s protiproudem, gejzírem, vodopádem, prostorem pro rehabilitaci, zvýšená teplota bazénové vody. Komfortní vířivé vany a dvě odpočinkové zóny.“

Protiproud, gejzír a vodopád se nekonal. Ve skutečnosti je to mrňavý bazének utopený ve tmě, kterou sem tam rozráží fialové světlo ledek. Plavat se v něm nedá, slouží spíš k uvolnění končetin po tom, co vylezete z jedné ze dvou přilehlých vířivek, kde jste nahňahňaní s místními krasavci. Prostor totiž obývali jen muži a ještě všichni seděli ve vířivce s mobilem v ruce.
lal.jpgPokud sebou budete chtít vzít kamaráda bez Multisport karty, máte smůlu. Do klubu mají vstup jen vlastníci karty a členové klubu. A pozor! My nečlenové máme vstup jen do 17:00 hodin! Na stránkách je to dokonce napsané tak, že pokud do té doby nevyzmizíte, tak vám při odchodu bude naúčtován běžný poplatek. Také sebou musíte mít vlastní zámeček na skříňku.

Pozitivně hodnotím neustálou přítomnost uklízečky v šatnách, takže o čistotě se tu nedá debatovat. Že se jedná o lepší klub, jsem poznala i podle volně dostupných odličovacích proprietek. Že se jedná o sportovní klub, který slouží spíše k flirtování než cvičení, jsem poznala podle toho, že se dámy PŘED cvičením v šatnách zamalovávaly jak papoušci.
3.jpg2.jpg


Relaxační centrum a bazén HOMOLKA: Vodní rehábko

DSC_3423.JPGJak už je zvykem, najít bazén je občas stejně těžké jako hledání Walda. Nemocniční komplex na Homolce bazén ve svých infotabulích nepřiznává, a proto vám rovnou poradím, kde hledat:
Pokud jdete hlavním vchodem, vydáte se doleva a rovně, a budete na podlaze pátrat po oranžové lepence, která vás dovede k oranžovému výtahu. Vydáte se do prvního patra a projdete dveřmi vpravo.
šatny a sprchy.jpg
V bazénu najdete jen trilobity, kteří plavou tak, aby si nenamočili vlasy. Se svými plaveckými brýlemi jsem tam vypadala jako mimozemšťan. Se svým nově nabitým profi plaváním obecně jsem tam byla za exota. Ostatní plavci neplavci totiž ve vodě používali různé rehabilitační pomůcky, s jejichž pomocí se přesouvali v bazénu.

Aquarehábko
Do bazénu si můžete bezplatně půjčit:

  • Vodní nudle, plováky, bójky!
  • Kolo do vody!
  • Žluté rumbakoule!

Největší úspěch mají obecně žluté nafukovací koule, do kterých si zasunete nohy a pak se odrážíte ode dna jako králíčci. Ti, kterým se nepovede odrážení, plavou pak se svými koulemi na hladině.
Jestli se vám nic nechce, plavat ani blbnout s vodními hračkami, můžete využít relaxační perlivou plošinu v rohu bazénu.
pomůcky.jpg


Slovo závěrem

Stejně jako v předchozích dílech je poslední část článku věnována stručnému porovnání bazénů.

Pražačka je sice rozměry menší bazén, ale díky tomu, že tu do bazénu chodí minimum lidí, si tu královsky zaplavete. Snad jen recepční by se mohly naučit lépe manipulovat s Multisport kartou, občas se jim nedaří načíst.
Homolka je vhodná pro ty z vás, kteří si chtějí vyzkoušet různé rehabilitační pomůcky a trošku si ve vodě zablbnout. Dejte si ale pozor, abyste v areálu trefili.
SK Motorlet ve svém starém kabátě nabízel nehezké prostory, ale to se teď po rekonstrukci jistě změní. Tento bazén se nejlépe hodí pro plavce sportovce, kteří si chtějí v bazénu hlavně pořádně zaplavat. Nabízí mnoho drah na kondiční plavání, ve kterých se nikdo nefláká.
DUO je stejně jako Pražačka menší avšak prázdný bazén. Stejnou prázdnotou zeje i místní posilovna, takže pokud chcete tyto dvě aktivity skloubit, vyražte do DUA.
IˈM FIT se absolutně nehodí na plavání, jen k relaxaci. Doporučuji stavit se tu na chvíli po návštěvě části s posilovnou, hodinu jen v prostoru bazénu byste se jistě nudili.

Sportcentra bazény
*Pocit přeplnosti bazénu měřen vždy ve všední den ráno 7:00-8:00
** Čas hrazený MultiSport kartou

Léto se nám pomalu překlopilo do druhé poloviny, a tak můžete příští týden čekat poslední závěrečný díl letního bazénového speciálu. Už jsem z toho vodního zkoušení pěkně rozmáčená, ale vydržím a navštívím pár aquaparků. Snad se nezaseknu v tobogánu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s