Letní speciál: Pražské hotelové bazény

Je až s podivem, kolik hostů trvá na přítomnosti bazénu přímo ve vybraném hotelu. Kamarádka, která pracuje v rezervačním oddělení Clarionu, denně zvedá telefon, jen aby odpověděla, že mají k dispozici bazén.

Díl 2.: Olšanka, Pyramida, Top Deck, Infinit, Sport Klub u Divadla

Pojďme se tedy na chvíli vmísit mezi hotelové hosty a představit si, že cestujeme s plnou parádou do krásných hotelů po celé Evropě, zatímco v reálu bychom to dotáhly maximálně do zaprděných hostelů, kde spí 16 lidí v 1 pokoji.


Sportovní centrum/ hotel Olšanka: Ráj zkušených plavců

DSC_2668Bazén sice náleží k hotelu Olšanka, ale nachází se v ohromném sportcentru, které kromě bazénu obsahuje mnoho dalších sportovních sálů. Má tedy na hotelový bazén nevšední rozměry klasického většího bazénu a je zaplněn z naprosté většiny zkušenými plavci. Ti plavou jak ve dvou drahách určených pro kondiční plavání (netradičně půlící bazén vedví), tak v otevřených částech bazénu.

A teď to nejdůležitější – je to první bazén, ve kterém mi nebyla zima!

27 stupňů
Je proklamovaná teplota u všech koupáků. V některých ale začnete klepat kosu, jen co smočíte palec na noze, a po pár vteřinách se vám na rtech samovolně objeví fialová rtěnka. Možná to má co do činění s okolní teplotou vzduchu.  Asi bych si sebou měla brát plovárnový teploměr.
Olš


Orea Hotel Pyramida: Břevnovský klenot

DSC_2716Bazény v hotelech nám poskytují jedno potěšení, které jim můžou ostatní bazény jen závidět. A tou velikou nádherou je krásný výhled. Orea Hotel Pyramida nám jeden takový skýtá na Střešovice a Břevnov.

Omšelá krása hotelu má své kouzlo, jsem ráda, že byl prostor ušetřen modernizací. Přestože je vybavení hotelu dobové a samotný bazén přečkal do těchto dob nezměněn, můžete si užívat komfortu nových sprch a šaten.

Až se unavíte plaváním, zvedněte hlavu a pozorujte přes sklo sportovce ve fitku. Nestyďte se, oni na Vás při šlapání na rotopedu čučí také!
Pyr


Top Deck wellness a fitness centrum: Low cost Apollo Day Spa

20170704_075844Představte si horší verzi luxusního bazénu v Corynthia Hotel Prague. Místo na Vyšehrad koukáte z 24. patra na nákupní centrum Arkády Pankrác. Převlíkárny, sprchy i samotný bazén jsou menší, chudší a omšelejší.
Jaké tedy toto ošklivé káčátko v Panorama Hotel Prague nabízí výhody proti své labutí konkurenci na Vyšehradě?

  • Méně lidí = méně hotelových snobů
  • Vířivka pro 4 osoby v rohu místnosti s bazénem
  • 2 klece plné molitanových hraček a pomůcek do vody pro děti

Tím ale benefity Top Deck centra končí. Bazén přeplavete šesti tempy, voda i vzduch jsou studené jako břitký horský vzduch na začátku ledna. Doporučuji si sebou vzít velikou huňatou osušku, do které se můžete zabalit i při přechodu z bazénu do šaten. Jinak skončíte jako já, mokří od hlavy k patě, crčící vodu na všechny strany, snažíce se schovat před zraky cvičících na fitness strojích v části, která odděluje bazén od šaten. Opravdu mně nenapadlo, že se budu promenádovat pouze v plavkách fitkem plným oblečených cvičenců.
20170704_075948.jpgTaké si připravte 100 Kč zálohu na klíček do šatny. A poslední rada – pokud budete po plavání pospíchat na schůzku, odejděte aspoň o 10 minut dříve. Než se totiž výtah dovleče do nejvrchnějšího patra a zpět, dá si pěkně na čas. Zastaví totiž v každém patře. Jediné štěstí, že v Panorama Hotel Prague vynechali patro 13. Jinak bych byla ve výtahu doteď.
BeFunky Collage


Infinit vodní a saunový svět (Wellness Hotel Step): Nejen pro maminky

DSC_3465.JPGBabičky se necítí na hlídání a vy byste si chtěli zaplavat? Už hledat nemusíte, popadněte dítko a zamiřte do sportovního centra u hotelu Infinit. To totiž kypí množstvím babyfriendly proprietek, blyští se čistotou a pyšní bystrým okem plavčíkovým, pod jehož dohledem se prďolům nemůže nic přihodit.
V prostoru šaten je zadarmo dostupné vše, co byste mohli potřebovat. Papírové ubrousky, sprchový gel, odličovací mléko a tampónky, a pro rodiče s dětmi přebalovací pulty a ohrádky.
babyA co my ostatní, kterým se z břicha ještě nic nevylouplo? Nás jistě potěší milé krásné recepční, veliký výběr posportovních snacků na recepci a vířivka, která Vás silným proudem vody opravdu namasíruje na těch správných místech. Bublinky si doma ve vaně umí totiž udělat každý.

Pokud po skoku do vody i ve třicetistupňovém pařáku po pár minutách zmodráte a dostanete zimnici, je pro vás tento bazén ideální. Na rozdíl od ostatních bazénů, které stěží udržují vodu na 27 stupních, má voda v Infinit 28°C a okolní teplota dosahuje ke 30°C.
Interiér bazénu se může zdát příliš veselý a barevný, ale i moje temné srdce poskočilo, že konečně vidím i jiný styl než zastřešený modrý kachlíkový obdélník.
BeFunky Collage


Sport Klub u Divadla: Krycí jméno pro Český špionážní tým

Víte, kde se nachází bašta pražských agentů?  Pod bazénem Sport klubu u Divadla. Jenom díky této představě jim dokážu odpustit, že nezvedli jediný z mých 11 telefonátů, a když jsem se tam přišla podívat osobně, měli zamřížováno.
Na webových stránkách mají uvedený jen jeden telefonní kontakt a není tam psáno nic o speciálním prázdninovém provozu. Ale pokud přijdete v otevírací době určené pro veřejnost, nečekejte, že vás někdo pustí dovnitř. Asi jsem si místo zuřivého zvonění měla radši zjistit spy heslo.
Nebojte se, o recenzi nepřijdete, jednoho dne se tam jistě dovolám. A protože to bude dlouhé telefonování, jdu si připravit koktejl, pěkně protřepat a hlavně… Nemíchat!

EDIT: Bazén otevře v září 🙂


Meteleskum bleskum srovnání na závěr

I když se to z fotek nezdá (nezapomeňte, že všechny fotografie fotím já na tajňáka), dnešní srovnání vyhrává bezkonkurenčně Infinit. Teplá voda, čistota, zákaznický servis na vysoké úrovni, zatím nejlepší vířivka, málo lidí a skvělé jídlo po ranním plavání, to vše mně nabudilo na celý den. Sem se nejen hodlám vrátit, ale ještě se na další návštěvu těším.

Přestože bazén sportovního centra Olšanka náleží k hotelu, působí ryze sportovním dojmem, relaxační část v prostoru bazénu chybí. Pokud jste ostřílený kraulista a nevadí vám plný bazén plavců, pak je to dobré místo na plavání. Začátečník jako já se tam ale vrátí až ve chvíli, kdy se naučí dobře plavat v drahách pro kondiční plavání, a nebude se muset tím pádem motat mezi masou v prostoru vedle drah.

Top Deck a Pyramida měli společné dva znaky:
Tím příjemným je krásný výhled přes skleněné stěny a tím, co by měli zlepšit je neskutečně studená voda i vzduch v prostorách bazénu. Pokud bydlíte poblíž, běžte se tam mrknout, ale jestli si chcete dobře zaplavat, tak nemá cenu se sem vláčet.

Hotelové bazény*Pocit přeplnosti bazénu měřen vždy ve všední den ráno 7:00-8:00
** Čas hrazený MultiSport kartou

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s