Dům jógy Anděl: Power jóga

Varování pro všechny, kdo si lebedili při čtení hejtu na olšanskou póvl jógu:
Tahle jóga válí!
DSC_2882.JPG

Název lekce: Power jóga (150 Kč)
Lektorka: Renata Goryšewszka 4/5

Modrý sál, ve kterém se lekce odehrává, vzbuzuje pocit, že se vám bude cvičit lehce jako na obláčku. Což je pravda, jen pokud cvičíte tak dlouho, že máte psa hlavou dolů za odpočinkový cvik.
Lektorka Renata začíná svou hodinu dechovým cvičením, pomalu přidává na intenzitě a končí překvapivě mrtvolou. Cviky popisuje velmi dobře, ale mezi cvičící nezavítala. Proč? Protože jsme na sebe byli tak napreslí, že by se mezi námi neprotáhla ani tak šlankovní štíhlice jako Renata.

DSC_2879DSC_2883


Hnáta v ciferníku

Kapacita sálu by se neměla odvíjet od toho, kolik dokážou majitelé nasázet jógamatek vedle sebe, aby nebyla vidět podlaha. Není úplně příjemné, když vám půlku hodiny někdo mává haksnou pod frňákem, ze stran vás okopávají další jogíni, a sem tam přiletí facák. Přitom jsou ceny za jógu v Praze tak nesmírné, že je téměř nemožné, aby vlastníci prodělávali, pokud sníží počet návštěvníků o třetinu. Vydělávat budou pořád dost a vy se nebudete muset otírat o cizí těla.joga

Počet cvičících (max 14):
2 muži + 10 žen

Rezervační systém
Systém vám bez kreditu dovolí přihlásit jednoho člověka na jednu lekci. Pokud se chcete přihlásit na víc lekcí nebo přihlísit více lidí, musíte si koupit kredity, které vám rezervaci umožní. Já jsem se po desetiminutovém plácání na online rezervaci vykvajzla a oldschůlově tam zavolala.

Sprchy a šatna
Prostředí je celkově velmi příjemné. V šatnách máte k dispozici košíčky plné hřebenů, tělových mlík, fénů a jiných upravovátek. Sprchy tu jsou dělené pro každého zvlášť.


Rovnání křivulí

V předMultiSportovním období jsem svůj veškerý volný čas trávila ve studiu Firefly, kde se učí aerial sporty. To je pole dance, aerial hoop a aerial silks – tedy gymnastika na svislé tyči, na zavěšeném kruhu a dlouhých pruhách látky.
Často tam visíme jako opičky vzhůru nohama. A přestože už tyto sporty cvičím několik let, když mi lektorka řekne ať si chytnu levou rukou pravou nohou a natáhnu ji za hlavu, mám v tom maglajz a můžu být ráda, že sebou nešvihnu o baletizol.
Proto mě vůbec nepřekvapuje zmatek začátečníka snažícího se o novou pozici, když slyší, jak si má strčit levé předloktí pod pravou podkolenní jamku a vytočit se za pravou rukou s pohledem na levé koleno. Proto je velmi důležitý dohled lektorky a její opravování křivých a zmatených lidí. A proto je tak důležité, aby byl na lekci přiměřený počet cvičících a lektorka měla čas je všechny obejít. Howk.


Dům jógy se mi líbí, v příštích týdnech tam určitě zajdu na aero jógu a hot jógu 🙂

DSC_2895

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s