Elixír Studio: Surfset Fitness

Jaro je tu! Sluníčko mě navnadilo na letní sporty, a tak jsem neváhala, a běžela hned vyzkoušet surf! Že v Česku nemáme moře nás trápit nemusí, tohle surfování si užijete v teple, i kdyby venku zuřila vánice.
DSC_2763
Název tréninku: Surfset Fitness ( 140Kč)
Trenérka:  Gábina D. 3/5

Suchozemské surfy nejsou nic jiného než balanční pomůcka, na které se pod vedením lektorky Gábiny cvičí prachsprostá jóga. Byla jsem z toho docela zklamaná, protože jsem se těšila na úplně nové pohyby a většinu času jsem zase jen vystrkovala zadek v psovi.
surf.jpgPrkna se naklání do stran a nutí vás zapojit stabilizační systém. Už když jsem si prkno dotáhla z chodby se mi zdálo malé, a opravdu na mou výšku 175 cm bylo na doraz. Hodina začala o deset minut později, protože jsme dofukovali míčky, které jsou součástí surfu, a čekali jsme na pravidelné štamgasty. Celá hodina se nesla v duchu vtipkování a chichotání. V šatně mi pak bylo  lektorkou vysvětleno, že na lekce chodí pravidelně pár jedinců a nikdo zvenčí se tam navíc nikdy nehlásí. Tím se ta zvláštní atmosféra  sice vysvětlila, ale ten trapný pocit nezmizel. Takže nechoďte v úterý ráno.


Stop propoceným smradlavým pomůckám!
pot.jpg
Líbilo se mi, že jsme na konci každý svoje prkno postříkali dezinfekcí a utřeli ubrouskem. Často se mi do hlavy vloudí myšlenka, jestli studio dané pomůcky jednou za čas umyje, vydezinfikuje nebo aspoň vyvětrá.
Abychom sami nečinili tělocvičny toxickými, zkusme sebou nosit ručník, do kterého si budeme utírat pot, a chodit vhodně oblečení. Případně si můžete nosit vlastní podložku.


Cvičení bych rozhodně nedoporučila komukoli, kdo nemá zkušenosti s jógou nebo s ní teprve začíná. Abyste zvládli cviky technicky správně a zároveň nepadali z prkna jako přezrálé hrušky, měli byste mít pár lekcí jógy za sebou.
Jestli jste naopak jogínští guru, můžete si cvičení značně ztížit tím, že z boků prken vyháknete jednu gumičku (prkno drží z každé strany na dvou stabilizačních gumách).


Subjektivní hodnocenígrid.jpg

Počet cvičících (max 9):
3 muži + já

Sportoviště 4/5
Pokud by studio Elixír existovalo již v dobách antického Řecka, nebylo by potřeba pro Minotaura stavit labyrint. Tak spletitou síť chodbiček a místnůstek jsem ještě v životě neviděla. Ke správné místnůstce mne dovedla jen chodba obložená speciálními surfy.

Šatny a sprchy 3/5
Sprcha je tu pro jednotlivce, šatny tvoří opravdu požehnané množství skříněk.

Rezervační systém 4/5
Systém se pomalu načítá, ale nechybí žádné filtry a je velmi přehledný.


Chcete se s kámou pobavit? Běžte na tohle bizár cviko. Jinak se na to vyprdněte a běžte si radši zaposilovat jinam. Jednou, dvakrát to může být zábava, ale jsem si jistá, že pak se budou cviky už jen opakovat a pokaždé budete dělat to samé. Je to logické, s jednou pomůckou toho moc vymyslet nemůžete, ještě když je natolik specifická. Běžte si vyzkoušet, jakou máte stabilitu a zda byste neměli přidat balanční cviky do svého sportovního rozvrhu. Ale určitě nestavte veškerou svou sportovní aktivitu na surfset fitness.

DSC_2760.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s