Sportovní centrum hotel Olšanka: Power yoga

Není power jóga. Je to nějaká lehká forma mišmaš jógy. A vůbec nejhorší jóga, které jsem se kdy účastnila…

DSC_2737DSC_2736

Název tréninku: Power yoga (100 Kč)
Trenérka: Jana Komendová 2/5

Už když jsem vcházela do místnosti přes posilovnu plnou hekajících chlapů, divila jsem se, že se sál nachází hned vedle. Nejen že se z posilovny ozývalo urputné odhazování naložené osy, ale ještě byl náš sál plný smradlavého chlapského potu.
Aby toho nebylo málo, nacházely se pod námi sály na badminton, a tak jsme často místo zkoumání svého nitra, obraceli svou pozornost k skřípání tenisek a odbíjení míčků.

DSC_2739

Počet cvičících na lekci
15 žen a 1 muž (plný počet)

Šatny a sprchy 3/5

Rezervační systém 3/5
Systém Bizzy

Nejsem nějaká fiflena, která musí mít na sport luxusní prostory a vybavení. Na takovou jógu si ale troufám tvrdit, že je dobré mít klidné prostředí. Nemá to být jen fyzické cvičení, ale kondice jak těla i ducha.
Prostředí přesto nebyla taková katastrofa jako paní lektorka.

Výraznou část hodiny měla zavřené oči. DSC_2742Trvalo přesně 25 minut, než se pohnula ze svojí podložky a prošla mezi cvičícími. Opravila jich asi pět, a to spíš slovem než dotykem, a vrátila se zpět na místo.
Chápu že po ránu je těžké zírat na rozespalé alternativní zjevy v pytlovém oblečení s chlupy jako liány, které by mohly být klidně bratrancem It z Addamsovic rodiny. Ale!
Mezi cvičícími byli začátečníci, kteří očividně prováděli cviky špatně, a zůstali naprosto bez opravy. Paní lektorka na začátku při pozdravu slunci monotónně opakovala jogínské pozice a její žáci jen zmateně koukali kolem, kdo co jak dělá. Úplně chyběla práce s dechem. To si můžu pustit rovnou nějakou nahrávku z roku ajncvaj.

Aby vás dnešní článek nesmetl samou negativitou ze židle, ráda bych zmínila, že nastal pokus o jakési uvědomění, jak se cítí mé vlastní tělo při určitém cviku. Lektorka se po dvou cvicích ptala žáků, zda se před cvikem cítili jinak než po cviku. Každý cvičící měl přispět do diskuze svým pocitem.


Třešnička na dortu

Taky máte na józe nejradši pozici mrtvoly? Kdy se zaslouženě položíte na záda, přikryjete dekou a jen posloucháte uklidňující hlas lektorky? Co byste dělali, kdyby vteřinu po zavření očí, přiběhla paní uklízečka a začla svědomitě a velice nahlas vysávat?

DSC_2741


Asi už tušíte, že na jógu se sem nevrátím. Sportovnímu centru v hotelu Olšanka, ale ještě šanci dám. Nadchl mě ruch badmintonu a povinně musím zkusit do bazénového speciálu i jejich velký bazén.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s