Lázeňské a relaxační centrum Rašínova: Bazén 90 min

Nikdo, ale opravdu nikdo, se nechce vpíjet zadkem hodiny do sedačky v koloně z Prahy do Brna. D1 je hnusácký zabiják kondice a mezilidských vztahů. Jestli máte před svatbou, vyjeďte si na výlet po D1, a to teprve zjistíte, jaká je Vaše předrahá polovička hysterka.

Už pár týdnů pracuji na speciálu o pražských bazénech a tak berte tento článek jako takovou ochutnávku před těžce nabitým superdetailním ultračlánkem.mm

Přestože je v centru poměrně velký bazén, místní uživatelé ctí přívlastky lázeňské a relaxační. Do bazénu jsem šla v 6:30 ráno před Ampérem. Bylo tam přesně 15 důchodců, kteří se po skupinkách spíše vznášeli než plavali. Snažili se takhle plavat pořád dokolečka podél okrajů a při tom radostně klevetili.


Tip z recepce

 Slovy recepční z centra Rašínova: „Laskavě si tu kartičku podepište jako!“


Před vstupem do bazénu ke mě přistoupil postarší plavčík a ptal se, jestli jsem tam poprvé. Ukázal mi, kde jsou sprchy, a upozornil mě, že se výřivka zapíná vždy na deset minut ve čtvrt a tři čtvrtě a pak dvacet minut odpočívá.

Untitled-1Zaradovala jsem se, protože to znamenalo, že se ve čtvrt a tři čtvrtě bazén vyčistí od babiček, co si půjdou ohřát tělo do 36° a já si konečně pořádně zaplavu v 27° bazénu.

Pak jsem si vzpomněla, že teď jsem slavná blogerka, co musí všechno vyzkoušet pro toho jednoho čtenáře (a není to moje máma!).
Ale světe div se, do místní vířivky se vejde v klidu 10 lidí. Mohla jsem si lebedit a protahovat se bez otírání o cizí těla. Vířivka nemá silný proud vody, který by Vám rozmasíroval bolavý trapéz. Je spíše relaxačního charakteru, z požehnaného množství škvír proudí příjemně teplá voda.


mkn.jpg


McGyver schvaluje

Pokud nevlastníte šprcku na hlavu a gumičku jste ráno zapomněli na nočním stolku, svažte si vlasy igelitovým sáčkem.
Mimochodem, to mají všechny plavkyně krátké vlasy?


DSC_2733Při odchodu jsem si bazén chtěla lépe nafotit, ale pan plavčík mě upozornil, že mi to nemůže dovolit, protože si tady jeden pán dělal dobře při focení dívek ve wellnesu. Prý musím příště vyzkoušet wellnes, protože tam chodí mladí lidé, mají ho nejlevnější v Brně a chodí tam hlavně studenti ze Slovenska.

Pokud máte v Brně prarodiče, kteří jsou bázlivý na máčení mezi omladinou, můžete jim doporučit tento bazén. Na normální plavání moc nedoporučuji. Teda pardon – pokud si nechcete nabrnknout Slovenskou študénku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s